Stélky Formthotics

Termoplastické stélky FORMTHOTICS

Jednou z možností korekce problémů s nohami a celým pohybovým aparátem je použití termoplastických stélek do bot. Tyto stélky korigují nesrovnalosti ve stoji, chůzi, pohybu. Ve své ordinaci používám termoplastické stélky značky FORMTHOTICS. Jejich velkou předností je jejich možnost tvarovat je po zahřátí podle nohou a bot klienta, čímž získáme individuální odlitky ušité přímo na míru klienta.

Termoplastické vložky Formthotics se vyrábějí zbrušováním bloku polyetylénové pěny do speciálního kapkovitého tvaru. Stélky obsahují Ultra-Fresh, mezinárodně uznávanou antifungicidní (protiplísňovou) a antibakteriální látku, která zpomaluje a zabraňuje růstu škodlivých mikrobů a bakterií z nečistoty.

Jejich další výhody:

  • zabezpečují optimální tlakové rozložení chodidel na podložce
  • ideálně podpírají nožní klenbu, zabraňují vychylování nohou v botách zevně, dovnitř i do rotace, přesně vedou nohy v ose pohybu, omezují možnost úrazu zejména v oblasti kotníku a kolena
  • zlepšují stoj, chůzi, běh včetně rychlých startů i náhlých brzdění, ulehčují odraz i dopad
  • svojí pružností tlumí otřesy, chrání nosné klouby, páteř, šetří Achillovy šlachy, zlepšují činnost žilně-svalové pumpy.

 

Životnost stélek je obvykle 2násobek životnosti standardní obuvi. Snižuje se mnoha faktory, např. poškozením funkce nohy, nošením nevhodné obuvi, vysokou fyzickou zátěží, používáním měkkých modelů stélek, nadváhou. Je závislá i na pravidelné údržbě.

Údržba Formthotics je snadná. Jednoduše se umyjí mýdlem, jemným kartáčkem a teplou vodou, opláchnou, vysuší a vrátí zpět do bot.

Jak probíhá vlastní modelace stélek?

Nejprve vyndám původní stélky z vašich bot. Potom podle velikosti vašich nohou, typu činnosti, popřípadě podle postižení pohybového aparátu vyberu vhodné stélky Formthotics a přesně je umístím do bot. Několik minut stélky v botách nahřívám speciálním fénem na potřebnou teplotu.

Potom si boty se stélkami rychle obujete a pevně zašněrujete. Provedeme několik speciálních cviků, jejichž výsledkem je dosažení přesného otisku vašich nohou do stélek.

Na základě podiatrického vyšetření je možné stélky dále vypodkládat a doupravovat (podpatěnky, klínky), čímž napomůžeme korekci problémů nohou a celého pohybového aparátu.