Masáže


Kromě klasických masáží celkových a částečných nabízím i masáže, které zpravidla provádí školený fyzioterapeut. S výběrem masáží vhodných pro vaše tělo Vám rád pomůžu. Tyto masáže je vhodné volit individuálně dle Vašich potřeb.

 

Klasická masáž

Klasická masáž patří mezi manuální relaxační techniky působící okamžitě a jednorázově nejen na tělesný, ale i duševní stav masírované osoby. Odstraňuje únavu, ochablost, ztuhlost, zkrácení a bolestivost svalstva. Masáž se provádí vydatnějšími a tvrdšími hmaty, které ve svalech uvolňují únavové látky (kyselinu mléčnou), dále uvolňuje kožní napětí, prokrvení kůže a svalů, v střebávání výronů a otoku a v neposlední řadě zlepšuje výživu tkání a odstraňuje bolest.

Sportovní masáž

Sportovní masáž je příprava těla k podávání sportovních výkonů u amatérských i vrcholových sportovců. Masáž je zaměřena na svaly a svalové skupiny zapojované při konkrétním sportovním výkonu. Dokáže účinně pomoci k rychlé úlevě svalů a uvolnění kůže. 

Vazivová masáž

Vazivová masáž je obdobou masáže reflexní. Tato speciální technika představuje hmaty, které posouvají kůži a podkoží proti spodině. Cílem je uvolnit vazivové složky a zlepšit tak funkci svalů, podkoží a kůže. Toto ošetření mohou provádět pouze kvalifikovaní fyzioterapeuti.

Reflexní masáž

Reflexní masáž vychází z masáže klasické. Od klasické masáže se ale liší technikou hmatů a místy aplikace. Masáž se provádí na sucho a velmi pomalu. Tento léčebný zákrok je aplikovaný na povrch těla (tedy na kůži), jehož citlivost je určitým onemocněním reflexně změněna.

Masáž dle Penzella

Energetická masáž zabývající se obnovením toku energie na energetických drahách těla (meridiánech). Aktivují se hlavní akupunkturní body, což vede k harmonizaci energie v těle a zlepšení celkové kondice a obranyschopnosti organismu.

Reflexní masáž plosky nohou

Jedná se o tlakové ošetření bodů a různě velkých plošek na chodidle, prstech, nártech a okolí kotníků. Reflexní masáž účinně pomáhá odstraňovat pocit těžkých a unavených nohou. Uleví od bolesti v oblasti páteře a hlavy. Pozitivně ovlivňuje krevní oběh a činnost lymfatického systému, napomáhá celkovému fyzickému i psychickému uvolnění organismu.